Смотреть фильмы онлайн

Остра реакција на историчарите на тврдењата на Малески дека Мисирков и Делчев биле Бугари

   
- HD качество

Найдено 34 видео
Остра реакција на историчарите на тврдењата на Малески дека Мисирков и Делчев биле Бугари
Загружен 29 апреля 2020
Web:

Остра реакција на историчарите на тврдењата на Mалески дека Мисирков и Делчев биле бугари
Загружен 29 апреля 2020
Web:

Малески останува на ставот дека Мисирков и Делчев се Бугари
Загружен 1 мая 2020
Во продолжение за она што прилично ја разбранува јавноста а тоа се тезите на професорот Малески изнесени...

Денко Малески: „Мисирков и Гоце се Бугари, мора да го прифатиме тоа за да нема вето од Бугарија“
Загружен 29 апреля 2020
Првиот министер за надворешни работи на Македонија, Денко Малески, во интервју за бугарската ТВ Европа...

Бугарија со нова провокација, БАН издаде книга за македонскиот како бугарски дијалект
Загружен 8 мая 2020
Бугарските тврдења за македонскиот јазик се преточија во книга во која се бара официјалниот јазик на земја...

ШТО НЕ Е ЈАСНО? - 117 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ - МАКЕДОНСКО-БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ
Загружен 5 мая 2020

Има ли решение за историческите въпроси между София и Скопие?
Загружен 28 апреля 2020
Денко Малески - първият външен министър на независимата Република Македония коментира отношенията между...

СЕЛА: БУГАРИТЕ ГО ТРЕТИРААТ МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК КАКО МАКЕДОНЦИТЕ АЛБАНСКИОТ!
Загружен 5 мая 2020
Web: https://tv21.mk & https:// Телефон: 02 313 5630 Facebook: https://

360 degrees season 6, show 62
Загружен 5 мая 2020
Broadcasted on May 04, 2020 (Monday) on Alsat TV at 22.00.

Пендаровски за Малески: Не ми требаат луѓе кои велат - да, шефе
Загружен 1 мая 2020

Панов: Дел од бугарските историчари и политичко раководство би сакале да го снема македонскиот јазик
Загружен 2 мая 2020

Саботажа сезона 6 бр. 62
Загружен 5 мая 2020
Избрусена Саботажа“, емитувана на 04 мај 2020 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“....

Здравството, метлата и датумот, Делчев во преговорите на македонската и бугарска комисија – Студио 1
Загружен 24 июня 2019

Штип по првомајските празници ќе прогласи победа над Ковид-19
Загружен 29 апреля 2020
Web:

Denko Maleski o smrti Kire Gligorova
Загружен 2 января 2012
On je govorio, sa ove distance, o uticaju Gligorova u najbitnijim dešavanjima oko nezavisnosti Makedonije.

 1 2 » 

Мир в онлайне